دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه-پاورپوینت و مقاله

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه-پاورپوینت و مقاله

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه

دانلود دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه , باکیفیت ترین دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه موجود, فایل دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه , مقاله تحقیق پاورپوینت در مورد دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه

دانلود نمونه پیشینه تحقیق انگیزه که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه

دانلود نمونه پیشینه تحقیق انگیزه که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 66
حجم 92/732 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.  اشمالت (1999) معتقد است انگیزه، حالتی درونی است که شخص را به انجام رفتارهای خاص یا رسیدن به هدفی ترغیب می کند.  به صورت سنتی دو رویکرد اصلی برای پی بردن به انگیزه های فرد وجود داشت. در رویکرد اول، به صورت ساده از فرد در مورد افکار و اعمال مرتبط با انگیزه اش سؤالاتی پرسیده می-شد. در رویکرد دوم، رویاها یا خیال پردازی های فرد تجزیه و تحلیل می شد تا انگیزه های پنهان، سرکوب شده و مخفی وی آشکار گردد. برای اندازه گیری انگیزه های پنهان افراد آن ها را با مجموعه ای از تصاویر مبهم روبرو می کردند و از آن ها می خواستند تا داستان هایی خیالی در مورد تصاویر بسازند.

 

 

 

بعد از کارهای اولیه ی مک کللند  و همکارانش (1953) در مورد انگیزه ی پیشرفت، انگیزه ی افراد با آزمون اندریافت موضوع اندازه گیری شد. داستان های نوشته شده در پاسخ به تصاویر برای طبقه های فرعی پیشرفت مانند پیش بینی مثبت و منفی اهداف، فعالیت های مرتبط با تلاش و کوشش برای پیشرفت و نیاز به پیشرفت نمره گذاری می شدند. فرض بر این بود که مجموع این نمرات، قدرت انگیزه های زیربنایی افراد را منعکس می کنند. مک کللند بیان می کند: میزانی که این طبقه-های انگیزشی با تصاویر فراخوانی می شوند، با میزانی که این انگیزه ها در موقعیت های مشابه زندگی واقعی فراخوانی می شوند رابطه دارند.

 

 

 

به عبارتی آنچه به وسیله ی این روش اندازه گیری می شود، روشی برای تعبیر و تفسیر تفکر افراد درباره موضوعات معینی، همچون پیشرفت است. افکار مرتبط با انگیزه ی پیشرفت باید به آسانی قابل دسترسی باشند و در موقعیت های پیشرفت راه اندازی شوند. بنابراین تلاش های تشخیصی، محققان را به سوی موقعیت هایی رهنمون کرده اند تا، تأثیر عوامل خلقی و موقعیتی را در رفتارهای پیشرفت مدنظر قرار دهند (اشمالت، 1999). پژوهش های جدید نشان می دهد، زمانی که دشواری تکلیف افزایش می یابد، انگیزه ی فرد تا جایی بیشتر می شود که نتیجه بگیرد. بنابراین تکالیف متوسط تا دشوار از تکالیف ساده برای یادگیری و انگیزش بهتر هستند (اسلاوین، 2006؛ ترجمه ی یحیی سیدمحمدی، 1385: 372). 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزه

–    2-2-5- انگیزه ی پیشرفت    2
2-2-5- 1- ماهیت و تاریخچهی انگیزه پیشرفت    2
1)    نظریه یاراده: اولین نظریه ی بزرگ در انگیزش    4
2)    نظریه یغریزه: دومین نظریه ی بزرگ در انگیزش    4
3)    نظریه ی سایق: سومین نظریه ی بزرگ در انگیزش    5
2-2-5- 2- تعریف انگیزه    6
–    2-2-5- 3- انواع انگیزه    9
2-2-5- 3- 1- انگیزههای اولیه و ثانویه    9
2-2-5- 3- 2- انگیزه ی درونی و بیرونی    9
2-2-5- 5- ویژگیهای افراد دارای انگیزه ی پیشرفت    14
–    2-2-5-5- مبانی نظری در مورد انگیزه    17
2-2-5-5- 1- نظریه ی مازلو    17
2-2-5-5- 2- نظریه ی مورای    18
2-2-5-5- 3- نظریه ی مککللند    20
2-2-5-5-4 – نظریه ی اتکینسون    21
–    2-3- پیشینهی پژوهشی    23
2-3-1- تحقیقات انجام شده در خارج از کشور    23
2-3-2- تحقیقات انجام شده در داخل کشور    26
–    منابع    33

پیشینه تحقیق
تحقیقات خارجی
تحقیقات داخلی

منابع و مآخذ
منابع فارسی    
منابع انگلیسی

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی در صورت مشکل در دانلو فایل لطفا اول پیامک بدید 09214087336

مقاله در مورد بحران | پاورپوینت بحران