مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری و پیشینه پژوهش;بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه‌بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی را دانلود انتخاب میکنید ممنونیم دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی در دسته بندی فایل های علوم انسانی قرار داشته و شامل مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری و پیشینه پژوهش;بودجه بندی عملیاتی می باشد. مشخصات کلی مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی :

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdocx
حجم فایل71 کیلو بایت
تعداد صفحات61
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه‌بندی عملیاتی

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

-مقدمه

فصل دوم اختصاص به پیشینه تحقیق و جنبه های تئوری تحقیق دارد كه بیشتر بر روی بودجه‌بندی عملیاتی تاكید شده است. این فصل شامل سه بخش می باشد. در بخش اول تعریف بودجه‌بندی و انواع روشهای بودجه‌بندی و همچنین مزایا و معایب بودجه‌بندی عملیاتی نیز بیان می‌شود.

بخش دوم مشكلات پیاده سازی بودجه‌بندی عملیاتی كه شامل عامل محیطی،عامل فنی _ فرآیندی و عامل انسانی می باشد و بخش سوم نیز تجربه برخی كشورها در بودجه‌ریزی عملیاتی و همچنین فهرستی از تحقیقات انجام شده در داخل و خارج كشور نیز آورده شده است.

2-2- بودجه بندی وانواع روشهای بودجه بندی2-2-1- تعاریف بودجه:

بودجه از كلمه قدیمی فرانسوی (( بوژت ))كه به معنی كیف و یا كیف چرمی كوچك است گرفته شده است كه امروزه كاربرد این كلمه بدین معنی متداول نیست (محمدی،1381). از بودجه تعاریف گوناگونی به عمل آمده است كه به تعدادی از آنها در ذیل اشاره شده است . بودجه عبارت از برنامه های یك سازمان به صورت ارقام پولی است . در تعریفی دیگر بودجه عبارتست از بیان مالی یا مقدار سیاستی است برای آینده به منظور تحقق هدفهای تعیین شده كه از قبل مشخص و تایید شده است و می تواند شامل درآمدها،هزینه هاوسرمایه گذاریها باشد(بریچ ،1975).

بودجه صرفاَ برنامه ای است كه در قالب اطلاعات مالی و مقداری ارائه میشود(منزبوری،1384). در تعریفی دیگر بودجه عبارتست از تعبیر مالی و یا مقداری سیاست از پیش طرح ریزی شده موسسه برای یك دوره ی معین كه استاندارد یا میزان و مآخذی برای سنجش و اندازه گیری نتایج واقعی حاصله از انجام فعالیتهای موسسه نشان می دهد(سجادی‌نژاد،1381).

بودجه بندی بیان نتایج مورد انتظار یك برنامه ، پروژه یا استراتژی است، این تعریف بین بودجه ریزی سنتی و بودجه ریزی جدید تفاوت قائل می شود زیرا در بودجه ریزی، آینده مطرح است با وجودی كه معمولاً بودجه ها می توانند درباره ی یك موضوع یا پروژه ی خاصی باشد ولی برحسب ارقام مالی ارائه می شود. این تعریف بودجه بر حسب واژه های مالی نمی باشد . زیرا سیستمهای بودجه بندی كامل می توانند شامل نیروی انسانی ، زمان و سایر اطلاعات نیز باشد به طور كلی بودجه بیان كننده وظایفی همچون هماهنگی بین فعالیتها ، ارتباط دهنده ی وظایف ، ایجاد كننده ی انگیزه ، كنترل كننده ی فعالیتها و در نهایت روشی برای ارزیابی عملكرد یك سازمان می باشد ( هاگ واسچ ورز ،1987 ) .

2-2-2- مقاصد بودجه بندی :

بودجه برای مقاصد و دلایل مختلف تهیه می شود برخی از مقاصد مشترك و عمومی این است كه بودجه بندی(شیروانی،1377).

– طرح ریزی دوره ای را ایجاب می كند .

– هماهنگی ، همكاری و ارتباط را ترویج می نماید .

– به مقدار در آوردن پیشنهاد ها را الزامی می كند .

– چارچوبی برای ارزیابی فعالیتهای انجام شده فراهم می سازد .

– آگاهی روشنی از اقلام بهای تمام شده امور تجاری را نشان می دهد.

– الزمات قانونی یا قراردادی را تامین می كند .

– فعالیتهای واحد تجاری را به سمت هدفهای سازمانی هدایت می نماید .

2-2-3- وظایف بودجه بندی :

دو وظیفه اصلی زیر را می توان برای بودجه بندی بیان كرد .

– طرح ریزی

– كنترل

1) طرح ریزی :

برای اغلب مدیران همزمان با واژه ی بودجه بندی مفهوم طرح ریزی نیز تداعی می‌شود . طرح‌ریزی ،كلیه مراحل بودجه بندی را از نقطه شروع فكر تا مرحله برآورد بودجه شامل می شود و ضمناً طرح ریزی ، چارچوبی برای وظیفه دوم بودجه بندی یعنی كنترل فراهم می‌كند .

2) كنترل :

وظیفه كنترل بودجه بندی ، عبارت از مقایسه نتایج واقعی و پیش بینی های بودجه است این مقایسه بعد از فراهم شدن ارقام و اطلاعات حسابداری انجام پذیر است ، مثلاً مقادیر تولید و اقلام بهای تمام شده فرودین ماه برای مقایسه و سنجش اختلاف آن با ارقام بودجه تولید ماه مزبور ، مورد نیاز است مقایسه نتایج واقعی با ارقام مورد انتظار بودجه را غالباً گزارش عملیات می نامند . وظیفه كنترل تنها حداقل كردن بهای تمام شده محدود نمی باشد بلكه در صورت وجود اختلاف بین نتایج واقعی و ارقام بودجه ، موجب اعمال نظارت بر عملیات و اتخاذ تدابیر اصلاحی نیز می گردد . به عبارت دیگر بودجه معیاری است كه مدیران به كمك آن درآمدها و اقلام بهای تمام شده واقعی را ارزیابی می كند(صانعی،1382).

2-2-4- روشهای بودجه بندی :

انواع روشهای بودجه بندی به شرح زیر می باشد:

1- بودجه بندی سنتی

در بودجه سنتی ، هزینه های دستگاه به تفكیك فصول و مواد هزینه برآورد می شود (مانند هزینه های جاری كه به مواردی چون حقوق، دستمزد، سوخت، اجاره و غیره تقسیم می‌شود و یا هزینه های سرمایه ای كه شامل هزینه های مربوط به خرید زمین، ساختمان، ماشین آلات و غیره می گردد ) و عملیاتی كه اجرای آنها مورد نظر است در بودجه منعكس نمی شود . به عبارت دیگر، در بودجه سنتی، مقدار كالا و خدمات بر حسب قیمت آنها درغالب مواد هرینه نشان داده می شود، ولی معلوم نیست كه كالاها و خدمات مزبور برای اجرای چه برنامه ها و عملیاتی پیشنهاد شده است . فقط عنوان دستگاه نشان می دهد كه هزینه های پیشنهاد شده برای انجام چه اموری می‌باشد، ولی این امور و هزینه ها ، بر حسب عملیات ( برنامه ، فعالیت و غیره ) ، طبقه بندی نمی‌شود و در بودجه انعكاس نمی یابد(شباهنگ، 1384).

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

در صورت وجود مشکلی در خرید و دانلود این فایل به صورت 24 ساعته با من در ارتباط باشید @wwwlonoirآی دی تلگرام 09214087336شماره تماس پشتیبانی این فایل :

از اینکه مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی را انتخاب و دانلود کردید سپاسگذاریم  هدف ما رضایت شما کاربر محترم با تهیه فایل هایی با بهترین کیفیت میباشد. در صورتی که مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی فایل مورد نظر شما نبود از فایل های زیر که مشابه جستجوی شما بودند نیز میتوانید استفاده کنید. فایل های زیر نیز در دسته بندی علوم انسانی سایت قرار دارد که مشابه ” مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی  “همچنین میتوانید از باکس جستجوی سایت برای پیدا کردن فایل مورد نظر خود بهره ببرید

منبع اصلی این فایل سایت فروشگاه ساز رایگان فایل می باشد.

http://lono.sellu.ir/files/product-images/nopic.jpg

شما هم اگر هرگونه فایل با کیفیت به درد بخور اعم از پاورپوینت مقاله نمونه سوال خلاصه کتاب و تحقیق دارید و میتوانید در سایت همکار در فروش سیدا  که یک فروشگاه ساز فایل رایگان می باشد عضو شوید و پس از ساخت فروشگاه اینترنتی خود از فروش فایل های خود کسب درآمد داشته باشید

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی 

دانلود رایگان مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

فایل باکیفیت مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

خرید اینترنتی مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

فایل قابل ویرایش مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی با فرمت ورد

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

حتما خرید مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی شما را به رضایت خاطر و رفع نیازتون خواهد رساند برخلاف سایر سایت ها ما 24  ساعته با شماره تماس و آی دی تلگرامی که در بالا گذاشتیم در خدمتتان هستیم

همچنین توضیحات مختصری هم در مورد ” مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی ” در زیر آورده شده است

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی , مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری بودجه بندی عملیاتی;مبانی نظری و پیشینه پژوهش;بودجه بندی عملیاتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بودجه بندی عملیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *