چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان , باکیفیت ترین چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان موجود, فایل چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان , مقاله تحقیق پاورپوینت در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان

دانلود نمونه پیشینه تحقیق افسردگی در نوجوانان که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان

دانلود نمونه پیشینه تحقیق افسردگی در نوجوانان که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 45
حجم 79/901 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی در نوجوانان عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

 

 

 

افسردگی کودکان و نوجوانان به دلیل شیوع آن (3 درصد بالینی و 35 درصد غیر بالینی) و ایجاد احتلال در کارکرد های مختلف اجتماعی، تحصیلی، حرفه ای و غیره، موضوعی است که به توجه جدی نیاز دارد. افسردگی با شروع زودرس، یک پدیده گذرا نبوده و چنانچه عوامل زمینه ساز یا تداوم بخش آن بدون مداخله باقی بمانند، تمایل به دوام داشته و نتایج پایدار و مخرب بر جای می گذارد (ریچاردسون ، 1999، به نقل از طهماسیان، جزایری، محمد خانی و قاضی طباطبایی، 1384).

 

 

نظریه های روانکاوی، به افسردگی به عنوان واکنش در برابر فقدان می نگرند. به این معنا که معتقدند صرفنظر از نوعِ فقدان (خواه طرد شدن از جانب معشوق یا اخراج از کار)، واکنش شدید شخص ناشی از یادآوردن همه ی ترس های فقدان در کودکی است؛ یعنی ترس به خاطر از دست دادن مهر و محبت والدین. در این حال، شخص نیازمند محبت و مراقبتی است که در کودکی از آن محروم بوده؛ بنابراین فقدان در سالهای بعدی موجب واپس روی به عالم در ماندگی و وابستگی کودک (هنگام رویداد اولیه فقدان) می گردد. به این ترتیب بخشی از رفتار افسرده ها، همان درخواست محبت است، یعنی درماندگی و توقع عطوفت و امنیت (بیبرینگ، 1953؛ بلات ،1974 به نقل از اتکینسون و همکاران، 1385: 541).

 

 

وقتی در واکنش به فقدان، احساس خشم متوجه شخص طرد شده و تنها مانده می شود موضوع پیچیده می نماید. مفروضه روانکاوی در این زمینه به این صورت خواهد بود که: مردمان در معرضِ افسردگی آموخته اند که احساسات خشم خود را سرکوب کنند زیرا نگرانِ رانده شدن توسط کسانی هستد که به حمایت آنان تکیه کرده اند. بنابراین وقتی کارها خراب می شود آنان خشمشان را متوجه خود کرده و دست به سرزنش خویش می زنند. نظریه های روانکاوی عموما برآنند که عزت نفس نازل و احساس بی ارزش بودن افسرده ها برخواسته از نوعی نیاز کودکانه به تایید شدن از جانب والدین است. عزت نفس کسانی که در معرض افسرده شدن هستند اساسا وابسته به منابع بیرون از خودشان است یعنی عزت نفسشان وابسته به تایید و حمایت دیگران است. وقتی این قبیل تایید ها نابسنده و نارسا باشد ممکن است شخص به ورطه افسردگی بغلتد (اتکینسون و همکاران، 1385: 542).
 

 

 

 

 

فهرست مطالب

تعریف نظری افسردگی

تعریف عملیاتی افسردگی

فصل دوم نمونه پیشینه تحقیق در مورد افسردگی

2-5- افسردگی    3
2-5-1-شیوع افسردگی در نوجوانان    9
2-5-2-علل افسردگی در نوجوانی    11
2-5-3-تاثیر افسردگی در زندگی:    14
2-7-مبانی نظری رابطه بین متغیرها    16

پیشینه تحقیق
 تحقیقات انجام شده خارجی
تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ
منابع فارسی    
منابع انگلیسی

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی در صورت مشکل در دانلو فایل لطفا اول پیامک بدید 09214087336

مقاله در مورد بحران | پاورپوینت بحران