چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی , باکیفیت ترین چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی موجود, فایل چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی , مقاله تحقیق پاورپوینت در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی

دانلود نمونه پیشینه تحقیق تیزهوشی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی

دانلود نمونه پیشینه تحقیق تیزهوشی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 70
حجم 71/596 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیزهوشی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

 

 

طبق تعريف فيدلر  (1999) کودکان و نوجواناني که شواهدي از ظرفيت بالاي عملکرد در زمينه هايي همچون هوش، خلاقيت ظرفيت هنري و رهبريت يا در رشته هاي خاصي از تحصيل از خود نشان مي دهند، نيازمند خدمات يا فعاليت هايي هستند که به طور معمول مدارس عرضه نمي کنند تا به طور کامل چنين ظرفيت هايي را رشد و توسعه دهند. متناوباً، گالاگر  (2000) تعريف ذيل را به صورت تعريف که اکثراً پذيرفته اند و تعريفي جامع و به روز از استعداد است را توضيح داد: کودکان و نوجوانان داراي نبوغ بر جسته توان بالقوه اي را براي انجام سطوح بالايي از موفقيت و پيشرفت نشان مي دهند، هنگامي که با افراد ديگر هم سن خود، داراي تجربه اي مشابه خود يا محيطي مشابه خود مقايسه شوند.

 

 

اين کودکان و نوجوانان ظرفيت بالاي عملکردي را در زمينه هاي هوش و ذکاوت، خلاقيت و يا هنري از خود نشان مي دهند داراي ظرفيت رهبري غير معمول هستند يا در زمينه هاي خاص تحصيلي برتري و تفوق دارند. آن ها نيازمند خدمات يا فعاليت هايي هستند که به طور معمول توسط مدارس ارائه نمي شود. قريحه ها و استعدادهاي برجسته در کودکان و نوجوانان تمام گروه هاي فرهنگي در سراسر لايه هاي اقتصادي و در تمام زمينه هاي تلاش انساني يافت مي شوند.

 

 

 

نتايج برخي تحقيقات داخلي نشان مي دهد که سطح سلامت روان دربين دانش آموزان دبيرستان هاي تيزهوشان بالاتر از دانش آموزان مدارس عادي است(حق شناس و همکاران، 1385). جليلوند و اژه اي (1374) درپژوهشي بر روي دانش آموزان دبيرستان هاي شهر تهران نشان دادند که محيط هاي آموزشي مربوط به تيزهوشان و عادي مي تواند در پرورش ويژگي هاي شخصيتي (مورد سنجش به وسيله پرسشنامه شانزده عاملي کتل ) تفاوت ايجاد کند و اين تفاوت مستقل از جنسيت نيز مي باشد. اين پژوهش نشان داده است که محيط آموزشي مي تواند ويژگي هاي شخصيتي متفاوتي رامستقل از هوش ايجاد کند. 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

فصل دوم نمونه پیشینه تحقیق تیزهوشی

گفتار اول: تيزهوشي    7
چند تعريف از استعداد (تيزهوشي)    7
تاريخچه ي تيزهوشي و بااستعدادي    8
خصوصيات و ويژگي هاي مرتبط با افراد با استعداد    11
جدول (2-1) مقايسه دانش آموزان خوب و دانش آموزان با استعداد(زابوس،1989، صفحه 98)    12
تيز هوشي در اقليت هاي نژادي و دختران    14
تاب آوری (رزيلنسي) در تيزهوشان    14
تناقضات مربوط به ارائه آموزش خاص براي افراد با استعداد و تيزهوش    16
نظریه های جاري در مورد هوش، استعداد و برنامه ريزي آموزشي    22
اثر برنامه هاي مختلف بر دانش آموزان با استعداد    26
جدول (2-2) مزايا و معايب برنامه هاي مختلف براي افراد با استعداد(دلکورت و همکاران، 1994، صفحه 49)    30
گفتار دوم: پیشینه پژوهش    33
تحقیقات انجام شده در خارج از کشور    33
تحقيقات  انجام شده ی داخلي    36
منابع    47

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی در صورت مشکل در دانلو فایل لطفا اول پیامک بدید 09214087336

مقاله در مورد بحران | پاورپوینت بحران