چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری-پاورپوینت و مقاله

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری , باکیفیت ترین چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری موجود, فایل چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری , مقاله تحقیق پاورپوینت در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری

دانلود نمونه پیشینه تحقیق فرد سیگاری که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری

دانلود نمونه پیشینه تحقیق فرد سیگاری که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 46
حجم 67/538 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

 

 

 

استفاده از سیگار می تواند باعث بیماری یا مرگ تدریجی گردد. سیگار موجب  بروز بیماریهای  قلبی، انواع  مختلف سرطان (ریه، حنجره، مری، حلق، دهان و کیسه صفرا) و بیماری مزمن ریوی می شود. سیگار کشیدن در دوران حاملگی منجر به سقط خودبخود، نوزاد کم وزن و سندروم مرگ ناگهانی شیرخوار می گردد(13). اختلال لیپیدهای سرم به صورت افزایش تری گلیسرید و کلسترول تام در نوجوانان سیگاری بیش از سایر هم سن و سالهایشان است. همچنین مقاومت در برابر انسولین و شاخص توده بدنی در نوجوانان سیگاری بالاتر بوده است(12). سیگار عامل20 درصد مرگهای  ناشی از بیماریهای  قلبی- عروقی و 30 درصد مرگهای  ناشی از سرطان هاست. در مورد سرطان  ریه  این میزان به 85 درصد نیز می رسد. به همین دلیل برخی پژوهشگران معتقدند سیگار مهمترین معضل بهداشتی جهان می باشد(44).

 

 

دودی که ازکشیدن یا آتش زدن سیگار خارج می شود سمی است (1) و حدود 4000 ماده خطرناک در آن وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که مواجهه  ثانویه با دود سیگار در بالغین منجر به بیماریهای قلبی می گردد. تقریبا هر سال 3 هزارغیر سیگاری بدلیل استنشاق غیر مستقیم دود سیگار، به سرطان ریه مبتلا شده و می میرند(13). به طور میانگین  کسانی که هر روز سیگار می کشند 7 سال کمتر از کسانی که هرگز سیگار نمی کشند زنده می مانند(45). استفاده از تنباکو مسئول بیش از 430000 مرگ  در سال در بالغین در ایالات متحده می باشد، با وجود این هنوز 50 میلیون آمریکایی سیگار می کشند. این میزان مرگ و میر منجر به از دست دادن 5 میلیون سال از عمر بالقوه می شود و هزینه های مستقیم  پزشکی ناشی از سیگار حداقل 50  بیلیون دلار در سال می شود(13) . تعداد مرگهای سالانه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در حال حاضر یکسان است، اما انتظار می رود تا سال 2030 این تعداد  مرگ  در کشورهای در حال  توسعه  به 7 میلیون برسد در حالیکه در کشورهای توسعه  یافته  حدود 3 میلیون  باشد و علت این است که مصرف سیگار در کشورهای در حال توسعه رو به افزایش است(46).

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

تعریف نظری فرد سیگاری

تعریف عملیاتی فرد سیگاری

فصل دوم نمونه پیشینه تحقیق فرد سیگاری

تعریف سلامتی
ابعاد مختلف سلامتی
سلامت فردی
عوامل موثر بر سلامت انسانها
سلامت جوانان
اعتیاد
استعمال دخانیات
علل گرایش به سیگار
الگوی باور بهداشتی
نقش پرستار بهداشت جامعه در ارتقاء سطح سلامت افراد جامعه
نمای شماتیک الگوی باور بهداشتی (1974-  بیکر و میمن)
برمبنای نظریه لوین و همکارانش رفتار بستگی به دو متغیر دارد
آسيب پذيري درك شده: 
شدت يا جديت درك شده
منافع درك شده
موانع درك شده
راهنما براي عمل
خودكارآمدي

پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی در مورد فرد سیگاری

منابع و مآخذ
منابع فارسی    
منابع انگلیسی

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پشتیبانی در صورت مشکل در دانلو فایل لطفا اول پیامک بدید 09214087336

مقاله در مورد بحران | پاورپوینت بحران