ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی

Published on می 2, 2024

دانلود ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی

ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی

دانلود  ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی

ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی , خرید , ارزان , ادبیات , تحقیق , و , پیشینه , پژوهش , فناوری , بانکداری , الکترونیکی , و , بانکداری , موبایلی ,

——-

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات<br>دسته بندی : وورد<br>نوع فایل : Word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )<br>تعداد صفحه : 51 صفحه<br><br> قسمتی از متن Word (..docx) :<br><br>فصل دوم:ادبیات تحقیق
2-1)مقدمه 13
بخش اول:بانکداری الکترونیکی
2-1-1) بانکداری الکترونیکی 15
2-1-2) انواع بانکداری الکترونیکی 15
2-1-3)خدمات بانکداری الکترونیکی 16
2-1-4) سطوح بانکداری الکترونیکی 18
2-1-5 )زیرساخت های مورد نیاز تکنولوژی بانکداری الکترونیکی 19
2-1-6)مقایسه بانکداری الکترونیکی با بانکداری سنتی 22
2-1-7)بانکداری الکترونیکی در ایران 23
بخش دوم :بانکداری موبایلی
2-2-1)مقدمه 25
2-2-2)بانکداری موبایلی 26
2-2-3)استانداردهای و پروتکل های مورد استفاده در بانکداری موبایلی 26
2-2-4) خدمات ارائه شده در بانکداری موبایلی 28
2-2-5) فناوری موبایل 29
2-2-6 )روش های ارائه خدمات بانکداری موبایلی 30
2-2- 6-1) بانکداری SMS 31
2-2-6-2) بانکداری WAP 31
2-2-6-3 ) بانکداری موبایلی PDA 32
2-2- 6-4) بانکداری موبایلی با کیت ابزار – SIM 32
2-2- 6-5 )بانکداری موبایلی با جاوا 32
2-2- 7) مزایای بانکداری موبایلی 33
2-2-8) معایب بانکداری موبایلی 34
2-2-9)چالش های بانکداری موبایلی 35
2-2 -10 ) مدیریت امنیت اطلاعات ضرورت حیاتی بانکداری موبایلی 38
2-2- 11 ) حفاظت سه بعدی از اطلاعات سازمان 39
2-2 -12 ) تمرکز بر امنیت 39
2-2 -13 ) تایید اعتبار مشتری در بانکداری موبایلی 40
2-2- 14 ) نظارت برتداوم ارائه خدمات 40
2-2-15) قصد رفتاری در بانکداری موبایلی 40
2-2-16) سودمندی ادراک شده 41
2-2-17)سهولت استفاده ادراک شده 41
2-2-18) ریسک 42
2-2-19) ریسک پذیری 42
2-2-20) منابع ریسک 44
2-2- 21) ابعاد ریسک 44
بخش سوم:مدل وپیشینه تحقیق
2-3-1) مدل پذیرش تکنولوژی(TAM) 49
2-3-2)پیشینه تحقیق 50

2-1)مقدمه
به کارگیری فن آوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه های مختلف اقتصادی و بازرگانی، تاثیرات شگرف این پدیده را بیش از پیش نمایان ساخته است. رشد و گسترش روز افزون فناوری اطلاعات، انقلابی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها و عملکرد سازمانها ایجاد کرده است .ظهور انفجار گونه اینترنت به عنوان یکی از کانالهای اصلی توزیع جهان گستر کالاها، خدمات و حتی مشاغل مدیریتی و حرفه ای ( 2001Druker,) از یکسو و افزایش تقاضای دسترسی به اینترنت برای در یافت اطلاعات و خدمات که موجب تحت تاثیر قراردادن روش های کار و زندگی شده است (2001Carrow,). از سویی دیگر موجب بروز پدیده هایی چون کسب و کار الکترونیک ، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک شده است. و تحولات چشمگیری در عرصه بانکداری در جهان به واسطه الکترونیک حاصل شده است خدماتی از قبیل بانکداری اینترنتی، بانکداری موبایلی و… این امر ما را ترغیب می کند که نگاهی دقیقتر به ویژگی های مختلف این صنعت داشته باشیم.
بنابراین شایسته است در بازار رقابت کنونی بانکها هرچه سریعتر برای حفظ مشتریان خویش چاره اندیشی کنند . بانکداری امروز شیوه های نو آورانه ، مشتری مدار موثر ، ارائه تکنولوژی های کار آمد و سرویس دهی و خدمات مورد نظر مشتری را طلب می کند که هر بانکی در این امور موفق تر عمل کند در بازار رقابتی نیز موفق به جذب منابع بیشتر و در نتیجه دوام با بقای دائمی و بهره وری بالاتر خواهد شد. و این در حالی است که بانکداری الکترونیک و زیر مجمو عه های آن اثر بخش ترین گزینه فراروی بانکها برای تحقق این اهداف است(دهدشتی، 1388،98). در این فصل به مرور تئوری ها ونظریه ها ی مربوط به متغیرهای تحقیق پرداخته می شود در بخش نخست به بانکداری الکترونیکی وتاریخچه و تعاریف آن ، در بخش دوم بانکداری موبایلی به طور تخصصی بحث خواهد شد و بخش سوم نیزبه مدل و به پیشینه تحقیق پرداخته می شود.

2-1-1) بانکداری الکترونیکی
بانکداری الکترونیکی یکی از مظاهر عینی انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه اقتصادی است. بانکداری الکترونیکی، انقلابی در شیوه ها و رویه های تجاری گذشته ایجاد کرده و سرعت وصرفه جویی را در بهترین وجه جامه عمل پوشانده است. بانکداری الکترونیکی دارای سطوح مختلف بوده و به تناسب هر کدام می توان تعریف خاصی را ارائه کرد اما آنچه که در تمامی سطوح می توان مشاهده کرد استفاده از سیستمهای نرم افزاری رایانه ایی و همچنین اطلاعات بانکی قابل پردازش به صورت دیجیتالی است.که در اختیار رایانه قرار می گیرد .
هرچقدر به سمت سطوح بالاتر یعنی بانکداری الکترونیکی کامل حرکت نماییم، عملیات دستی کمتر، سیستم های رایانه ای متمرکزتر، شبکه قابل دسترسی گسترده تر، محدودیت زمانی و مکانی کمتر و در نهایت، امنیت اطلاعات بانکی بیشتر خواهد بود. بنابراین تعریف کلی از بانکداری الکترونیکی عبارتست از: ارائه خدمات بانکی از طریق یک شبکه رایانه ای عمومی قابل دسترسی (اینترنت) که از امنیت بالایی بر خوردار است. به بیان دیگر بانکداری الکترونیکی عبارتست از استفاده از فناوری پیشرفته شبکه های ارتباطی و مخابراتی برای انتقال وجوه در سیستم بانکداری.(انتقال الکترونیک وجوه و بانکداری الکترونیکی،ص 30)
در بانکداری سنتی خدمات مورد نیاز مشتری در ساختمان بانک و در ساعتهای اداری که به صورت کلی بین 8 صبح تا 5 عصر ارائه می شود. مشتریان هیچگاه از این شرایط رازی نیستند آنها در طول روز در محل کار هستند و بعد از آن به کارهای مربوط به خود و خانواده شان می پردازند. در این حالت یک تضاد آشکار بین خواسته های آنها و توانایی های ما به عنوان خدمات دهنده بانکی شکل می گیرد. برای این مساله چه می توان کرد؟
پاسخ منطقی استفاده از کانالهای الکترونیکی همچنین اینترنت، شبکه های تلفن همراه مبتنی بر پرو تکل های کاربردی بی سیم ، تلفن های خودکار، شبکه خود پردازها، سرویس های پیام کوتاه و… است. چرا که این سرویس ها امکان انجام تراکنش ها در هر مکانی بدون محدودیت زمانی فراهم میکند.
2-1-2) انواع بانکداری الکترونیکی
بطور کلی بانکداری الکترونیک را می توان به انواع ذیل تقسیم نمود 🙁 2000 Fisher,)
بانکداری خانگی,

 

برای مشاهده توضیحات فایل  ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی

admin
Author: admin

Posted in:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *