و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

Published on می 2, 2024

دانلود و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

دانلود  و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

و پیشینه تحقیق

——-

 و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: .doc
تعداد صفحات: 39
حجم فایل: 47
قیمت: 47000 تومان

بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 39 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏ و پیشینه پژوهشی خود تعیین گری
‏فهرست مطالب:
‏تعریف نیاز
‏2-2‏-‏1‏- نظریه های قدیمی نیاز
-2-2-2‏نظریه خود تعیین گری
-3-2-2‏ رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه یادگیری اجتماعی
-4-2-2‏ رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه کنترل
-5-2-2‏ رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه اهداف پیشرفت
-6-2-2‏ رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه مدیریت وحشت
-7-2-2‏ ‏رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه سیالی
-8-2-2‏ رابطه نظریه خود تعیین گری با نظریه دلبستگی
‏2-2-9‏- عوامل مختلف در ارضای نیازها
-10-2-2‏پیامدهای عدم ارضای نیازها
‏-‏ ‏تعریف نیاز
‏نياز يك مفهوم عمومي است كه در زمينه هاي مختلف كاربرد نسبتاً وسيعي دارد وتعاريف متعددي از آن ارائه مي شود. اين تعاريف اگرچه همگي يك نوع مفهوم يا احساس مشتركي را انتقال می دهند با وجود اين ، از مناظر و ابعاد مختلف و بعضاً متفاوتي به آن می نگرند. اهميت اين ديدگاه ها در تعريف واژه هايي مانند نياز از آن جهت است كه عملاً طرح ريزي و اقدام در زمينه سنجش و رفع نيازها و به سهم خود نتايج حاصل از آن قرارمي گيرد.
‏در يك تعريف عمومي ، نياز چيزي است كه براي ارضاء و تحقق يك هدف قابل دسترس ، ضروري يا مفيد است . به طوركلي برداشتها و تعاريف ارائه شده درخصوص نيازها را مي توان به چهار دسته زير طبقه بندي كرد:
‏ – نياز به عنوان فاصله بين وضع موجود و وضع مطلوب : يكي از متداول ترين ومقبول ترين تعريف از نيازها است ، نياز به موقعيتي دلالت دارد كه در آن وضعيت موجوديا حاضر با وضعيت مطلوب فاصله دارد. وضعيت مطلوب يا موردنظر دربرگيرنده ايده آلها، هنجارها، ترجيحات ، انتظارات و ادراكات مختلف درباره آنچه كه بايد باشد،است .
‏-نياز به عنوان يك خواست يا ترجيح : اين برداشت از نياز عموماً داراي كاربردگسترده اي است . آنچه هسته اصلي اين نظريه تشكيل مي دهد. آن است كه نظرات وعقايد افراد و گروهها درخصوص نيازها كانون اصلي نيازسنجي است.
‏-نياز به عنوان يك عيب يا كاستي : از اين رو ديدگاه عدم وجود دانش ، مهارت و توانايي يا نگرشي و يا ابزار و وسايلي كه منجر به ايجاد اشكال در عملكرد بهينه شود نياز تلقي مي شود. در اين مفهوم نياز هنگامي مطرح مي شود كه در يك مورد خاص سطح حداقل رضايت به دست نمي آيد يا نمي تواند به دست آيد.
‏-برداشت تركيبي : از اين ديدگاه آنچه كه بين وضع موجود و وضع مطلوب قرار دارد،آنچه كه ترجيحات، علايق و انتظارات افراد را شكل مي دهد و سرانجام آنچه كه برعملكردهاي مطلوب اثرمنفي دارد، همگي نشانگر نياز هستند.
‏نيازهاي انسان بسيار متنوع‏‌‏ هستند اما شايد بتوان آن‏‌‏ها را در دو طبقه کلی، نيازهای روانی و مادی جای داد. به طور کلی می‏‌‏توان گفت: هر نوع فعاليت آگاهانه انسان در نهايت به سوی ارضای نيازها هدايت می‏‌‏شود (بابايی، 1378؛1‏) عامل حرکت، تلاش و فعاليت انسان نياز است. شناخت نيازهای اساسی فرد و فراهم کردن شرايط و امکاناتی که وی بتواند در حد مناسب و متعادل به رفع نيازهای خود بپردازد، از سويي موجب پيشگيری از مشکلات، اختلالات و نابسامانی‏‌‏های جسمی و روانی می‏‌‏شود و از سوی ديگر مراتب رشد و شکوفايي استعدادهای او را هر چه بيشتر ميسر می‏‌‏سازد (ميرزابيگی، 1379: 9).
‏يکی از متداول‏‌‏ترين تعاريف ارائه شده از نياز، تعريف آن به عنوان خواست يا ترجيحات افراد است. به عبارت روشـن‏‌‏تر خواسته‏‌‏هـای افراد در زمينه‏‌‏های گوناگون، نيازهای آن‏‌‏ها را تشکيل می‏‌‏دهد

 

برای مشاهده توضیحات فایل  و پیشینه تحقیق خود تعیین گری  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت و پیشینه تحقیق خود تعیین گری روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود و پیشینه تحقیق خود تعیین گری

admin
Author: admin

Posted in:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *