پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری

Published on می 2, 2024

دانلود پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری

پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری

دانلود  پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و  روسپیگری

پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری , خرید , ارزان , ادبیات , نظری , وپیشینه , تحقیق , خانواده،آسیبهای , خانواده , و , , روسپیگری ,

——-

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات<br>دسته بندی : وورد<br>نوع فایل : Word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )<br>تعداد صفحه : 108 صفحه<br><br> قسمتی از متن Word (..docx) :<br><br> وپیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری

فصل دوم- ادبیات موضوع
گفتار یکم- خانواده 12
تعریف خانواده 14
اهمیت خانواده 16
گفتار دوم – آسیبهای خانواده 19
اختلاف خانوادگی 22
خشونت خانوادگی 24
تجاوز جنسی علیه زنان 26
تجاوز جنسی علیه کودکان 29
فقر و انحرافات اجتماعی 30
طلاق و انحراف 36
اثرات اعتیاد والدین بر فرزندان 42
بزهکاری یکی از افراد خانواده 44
گفتار سوم- روسپیگری 46
تعریف فحشا و روسپیگری 46
الف) بررسی تاریخچه روسپیگری در ملل ابتدایی 48
ب) بررسی تاریخچه روسپیگری در ایران 54
یافته هایی از اولین همایش ملی آسیب های اجتماعی ایران در چهارچوب مساله روسپیگری 57
گفتار چهارم- 61
مقدمه 61
الف) تئوریهای جامعه شناسی 63
نظریه کنترل 63
هیرشی و نظریه علقه اجتماعی 64
ساترلند و پیوند افتراقی 68
نی و نظریه روابط خانوادگی 72
تئوری کنترل متعادل 76
خانواده و تئوری ارتباطات نسبی 77
ثورن بری و نظریه تکاملی 80
نظریه یادگیری اجتماعی بندورا 84
نظریه دین و مذهب 85
تئوری امیل دورکیم 87
نظریه مارکس 88
ب) تئوریهای روانشناسی 89
تئوری سالیوان 89
تئوری واکنش به رویدادهای آزاردهنده برکوتیز 90
روان شناسی فانون (Fanon) 90
نظریه درماندگی آموخته شده 91
چارچوب نظری تحقیق 92
مدل نظری تحقیق 94
مروری بر تحقیقات 95
فرضیه های پژوهش 104

گفتار یکم : خانواده
مطالعات انجام یافته توسط متخصصان علوم اجتماعی و دستورات و راهنمایی هایی که پیامبران الهی برای هدایت و رشد و کمال و تربیت انسانها از منبع وحی ابلاغ کرده اند، بر نقش نهاد خانواده به عنوان اصلی ترین کانون پرورش و تربیت تاکید شده است.
خانواده نهاد اجتماعی همگانی و با دوامی است که از دیر باز و از دوران ما قبل تاریخ وجود داشته است. استحکامی که خانواده در روابط اجتماعی افراد ایجاد می کند و روابطی که بر آورنده مهمترین نیازها و خواستهای حیاتی آدمی است، باعث شده که به رغم مخاطرات بسیار بعنوان نهادی که حیات اجتماعات انسانی بدان وابسته است، باقی و پایدار بماند.
در همه تعریف ها، بدون استثناء، خانواده واحدی از اجتماع قلمداد شده است، یعنی جامعه از مجموعه خانواده ها تشکیل می شود، بقاء خانواده و موفقیت و شکست جامعه وابسته به خانواده است. اگر خانواده محیطی سالم برای پرورش روح و جسم افراد باشد، در سلامت جامعه موثر است.
«خانواده» زنجیره ارتباطی اجتماعی و تضمین کننده آرامش و ثبات جامعه است. کودکان نخستین وابستگی های عاطفی نزدیک و صمیمی خود را در خانواده بر قرار می سازند و درونی کردن ارزشها و هنجارهای فرهنگی را در آن آغاز می کنند (یان رابرستون، 1372 : ص11).
کارکرد عاطفی "خانواده" از نیاز انسان به محبت و وابستگی های عاطفی ناشی می شود. بدون وجود محبت و احساس پیوستگی، خانواده ممکن است با مشکلات عاطفی و روانی مواجه گردد. کودک، درس محبت، رحم و شفقت، نیکوکاری، وفاداری، صفا، خلوص. راستی، شجاعت. فروتنی و سایر سجایای انسانی را در نخستین سالها در زندگی خود در دامن پر مهر و محبت پدر و مادر می آموزد. نیاز به محبت از مباحث اصلی در روانشناسی تربیتی روانکاری است. کارن هورنای محور اساسی مطالعات خود را نیازهای اساسی قرار داده و بر محبت و برخورداری از آن در سالهای اولیه زندگی تاکید می ورزد.
آدلر می گوید: کودک از نخستین لحظه تولد می خواهد خود را به مادرش بچسباند و مادر تا مدت درازی می گوید عمده ترین نقش را در زندگی کودک بازی می کند و نقش موثری در ابراز مهر و محبت دارد (کی نیا، 1373 : ص70). کمبود محبت غالباً از عوامل موثری است که نوجوانان و جوانان را به سوی «انحراف» اجتماعی سوق می دهد. دختر نوجوانی که کمبود محبت دارد به هر کسی که سر راه او قرار می گیرد و به او اظهار محبت می کند علاقه مند می شود و چه بسا در این مسیر تباه می شود.
تعریف خانواده
خانواده در لغت به معنی خاندان، دودمان و اهل خانه است و طبق تعریف قانون مدنی ایران، خانواده عبارت است از زن و شوهر و فرزندان تحت سرپرستی آنها، که با هم زندگی می کنند و تحت ریاست شوهر و پدر هستند (آقابیگلویی و همکاران 1380 : 13). برگسی و لاک در اثرشان خانواده به سال 1953 می نویسند: «خانواده گروهی است متشکل از افرادی که از طریق پیوند زناشویی، همخونی و یا پذیرش (به عنوان فرزند) با یکدیگر به عنوان شوهر، زن، مادر، پدر، برادر و خواهر در ارتباط متقابلند و فرهنگ مشترکی پدید آورده و در واحد خاصی زندگی می کنند» (ساروخانی باقر، 1370 ص135).
مک آریو می نویسد: «خانواده گروهی است دارای روابط جنسی چنان پایا و مشخص که به تولید مثل و تربیت فرزندان منجر می گردد» (همان منبع 1381 : 135).
خانواده از دیدگاه کارکردگرایان : واحدی است که تنظیم رفتار جنسی، جایگزین کردن اعضاء، جامعه پذیری مراقبت و نگهداری از کودکان، حمایت عاطفی و تعیین جایگاه اجتماعی را به عهده دارد. خانواده در مفهوم اختصاصی آن یک گروه اجتماعی است که در آن به روابط جنسی زن و مرد مشروعیت داده می شود. تولید مثل به شیوه مشروع امکان پذیر می گردد. در مقال جامعه، از نظر مراقبت و رشد فرزندان مسئول است. گونه های خاص مستحکمی از احساسات و عواطف ایجاد و تقویت و بالاخره اینکه یک واحد اقتصادی و حداقل مصرفی است (محسنی، منوچهر 1379 : 200).
اداره سرشماری ایالات متحده خانواده را به صورت: «گروهی متشکل از دو یا چند نفر که از طریق تولد، ازدواج یا فرزند خواندگی با یکدیگر مرتبط شده و در یک منزل با هم زندگی می کنند» تعریف کرده است (ساموئل کلادینک 1382 : 24).,

 

برای مشاهده توضیحات فایل  پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود پیشینه تحقیق خانواده،آسیبهای خانواده و روسپیگری

admin
Author: admin

Posted in:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *