پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی

Published on می 2, 2024

دانلود پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی

پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی

دانلود پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی

پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی , خرید , ارزان , مبانی , نظری , سیاست ها , و , عملکرد , های , مدیریتی ,

——-

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات<br>دسته بندی : وورد<br>نوع فایل : Word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )<br>تعداد صفحه : 23 صفحه<br><br> قسمتی از متن Word (..docx) :<br><br>سیاست ها و عملکرد های مدیریتی
انتخاب روش مدیریت از طرف فرد مدیر با خواسته سازمان " موقعیت زمانی " شخصیت فرد مدیر و ….. بستگی دارد . هر اندازه دستورالعمل های سازمان محدوده ای برای فرد مدیر ایجاد کند ، در واقع سبک مدیریت او قبلاً تعیین نموده است . در چنین حالتی فرد مدیر از اعمال نظر و به کار گیری ابتکارات فردی به دور خواهد ماند . علاوه بر این ، هر آینه در امر مدیریت ، ملاک ها و موازین سازمان دخل و تصرف ننمایند ، امکان دارد که موقعیت زمانی از نظر بحرانی بودن اوضاع جوی جامعه ای که موسسه در آن قرار دارد و یا موقعیت خاصی که در خود دستگاه حاکم است ، در تعیین روش های مدیریت دخالت تام بنمایند. ولی در هر دو مورد یاد شده ، در نحوه ی استنتاج از پدیده های ناشی از خود سازمان یا موقعیت زمانی آن ، شخصیت فردی مدیر ، دخالت بسزایی دارد که نمی تواند در انتخاب راه اعمال مدیریت و به کارگیری امکانات مادی و بزودی نیروی انسانی سازمان بی تاثیر باشد .
مدیریت صرفا هدف گرا : در این سبک از مدیریت ، مدیر سعی دارد ، به هر نحوی که باشد هدف سازمان را برآورد کرده و بدون عطف توجه کامل به روابط انسانی بین اعضاء در سر و سامان دادن به امور جاری سازمان کوشش نماید.پس لازمه رسیدن به این منظور این است که مدیر در راس سازمان فرد مطلق العنان بوده و به تنهایی مسئولیت طرح و برنامه ریزی نظارت بر اجرای برنامه ها و کنترل آن ها را به عهده بگیرد. در اعمال این نوع مدیریت منظور نظر موفقیت در ازدیاد بازده است . ولی هر گاه اعضای سازمانی فاقد گرایش و علاقه به کار در سازمان باشند ، چه عواملی می تواند آن ها را به کار وادارد ؟ در این مورد جز نیروی فرمان دادن و فرمان برداری خواستن عوامل دیگر وجود ندارد. بدین جهت است که سبک چنین مدیریتی سیستم امر و مامور در سازمان را حکم فرما می سازد که فی النفسه سیستم بوروکراسی را اعمال می کند نه کاربرد آن را . پس در چنین مدیریتی ، اعضاء غیر از سرپرستان و مسئولان چون ابزاری در دستگاه سازمانی جذب شده و با اراده مافوق های خود به حرکت در می آیند . لازمه اعمال چنین مدیریتی ، ایجاد پست های سازمانی با عناوین مختلف است که فقط کارکنان را به طور عمودی به هم متصل ساخته و از ارتباطات افقی در بین اعضاء جلوگیری می نماید. اعمال مدیریت صرفا هدف گرا ابتکار فردی اعضاء را تضعیف نموده و آن ها را در قالب کاری محکم شده با ترس می ریزد . تنبیهات انضباطی را رواج داده و خود مزیدی بر علل نارسایی ها می گردد . در چنین مدیریتی به عضو ، چون مهر ه ای که تا زمان فرسایش مورد استفاده است ، توجه می شود . اعمال چنین مدیریتی نمی تواند سازمان های اجتماعی را باور سازد.
مدیریت عضو گرا : در این شیوه مدیریت ، رضایت اعضاء بیش از هر چیز مورد توجه است . ولی نظر به اینکه برآورد هدف با به کارگیری نیروی انسانی موجود در سازمان نیز مورد توجه است ، لذا این گونه مدیریت سعی دارد که با ایجاد رضایت باطن در کارکنان به انگیزش انجام امور محوله در آن ها بپردازد . تشویق و ترغیب کارکنان در این گونه مدیریت مورد توجه است . فرمان دادن به افراد ، با توجه به ابتکارات آن ها جهت انجام امور با رهنمودهایی از طرف مدیریت جایگزین شده و کمک به آن ها مدنظر قرار می گیرد . سازمان برخوردار از مدیریت عضو گرا ، از صمیمیتی برخوردار است . به طوری که مشهود است ، لازمه ایجاد محیط گرم و دوستانه ، تشکل اعضای سازمان در قالب گروه است. رسیدگی به ناراحتی ها و اقدامات رفاهی، ایجاد شرایط بهتر در سازمان دز سرلوحه برنامه مدیریت عضو گرا قرار دارد. از این روست که در این سبک مدیریت ، ارتقای فرد از نظر خود سازی ، هر چند منافع سازمان را در بر نگیرد، از اهمیت خاصی بر خوردار است. به طوری که از مطالب مشروح استنتاج می شود ، مدیر عضو گرا سعی دارد که خود را محبوب همکاران بنماید. لذا به ایجاد صمیمیت بیش از حد اغماض از اعمال خطای همکاران دست می زند ، این امر موجبات بی بندوباری را بیش از انضباط در حوزه مدیریت به وجود می آورد. هر چند که اعمال صمیمیت ، موجبات رضای باطن کارکنان می گردد. ولی اعمال بیش از حد آن نارسایی هایی را موجب می شود. در نتیجه تحقق بخشیدن به هدف های سازمانی که مهم ترین اصل سازمان است ، دچار تزلزل می گردد . لذا جهت بهبود این نوع مدیریت بهتر است تعدیل در رفتارهای مدیر به وجود آمده و کارگرایی با هدف عضو گرایی تواما مورد توجه قرار می گیرد.
مدیریت سایه وار: شیوه مدیریت در این سبک بدین گونه است که فرد مدیر وظایف اعضاء را به آن ها ابلاغ نموده و در چگونگی اجرای آن وظایف کاری ندارد. سعی می کند که کارکنان سازمان را به حال خود بگذارد. بدین جهت که گاه سایه وار از بالای سر آن ها گذشته و اثری از خود بجای نمی گذارد. بدین طریق اهم وظایف مدیریت را که ارائه طریق کارکنان و سوق آن ها در جهت صحت اجرای برنامه هاست، بدست فراموشی می سپارد. ولی از جایی که مدیر اگر جهت ابقای خود نیز باشد، لازم است در جهت اجرای مصوبات سازمان بکوشد . بدین منظور ، در سبک مدیریت سایه نما ابلاغ مصوبات خواسته های سازمانی و اخذ مدرک از کارکنان ، دریافت و یا رویت دستورات به وسیله آن ها در سرلوحه وظایف او قرار دارد . تا اگر مورد بازخواست قرار گیرد ، بتواند با رفع تکلیفی که کرده است، خود را تبرئه نماید. در مدیریت دخالت تام بنمایند. از این رو کوشش می کند ، حتی الامکان از تماس با اعضای حوزه مدیریت خود دوری کند . مدیر تابع چنین سبکی از اختلافات پیدا کردن با همکاران خود اجتناب می کند . بدین منظور اگر حقی از همکاری ضایع شده باشد ، کوشش او بر این است که آن را به گردن دیگران انداخته و بدین وسیله خود را تبرئه نماید . چون او خود را متعهد نمی داند . لذا در همه حال خود را از احساس مسئولیت باز می دارد .چنین مدیرانی سعی ندارند که بر محیط کار خود مسلط شده و از مهر و محبت افراد برخوردار باشند. هر چند که حفظ و حراست مقام خود را در سازمان خواهانند. ولی برآورد این منظور شخصی را از راه دیگر دنبال می کنند.وجود چنین مدیرانی جز شکست ، نفعی برای سازمان ندارد . چرا که به هیچ وجه نمی توانند کار گروهی را هماهنگ نمایند . بدین جهت سازمان ها متاثر از چنین مدیریت هایی با شکست روبرو شده و از برآوردن هدف خود باز می مانند.,

 

برای مشاهده توضیحات فایل  پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود پیشینه تحقیق سیاست ها و عملکرد های مدیریتی

admin
Author: admin

Posted in:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *