پیشینه تحقیق صنعت بیمه

Published on می 2, 2024

دانلود پیشینه تحقیق صنعت بیمه

پیشینه تحقیق صنعت بیمه

دانلود پیشینه تحقیق صنعت بیمه

پیشینه تحقیق صنعت بیمه , خرید , ارزان , مبانی , نظری , صنعت , بیمه ,

——-

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات<br>دسته بندی : وورد<br>نوع فایل : Word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )<br>تعداد صفحه : 27 صفحه<br><br> قسمتی از متن Word (..docx) :<br><br>صنعت بیمه
صنعت بیمه در عصر ارتباطات فراتر از فعالیت های تجار می کوشد در گشودن افق های روشن تر برای زندگی و آینده ی بشر سهم داشته باشد. به همین دلیل بیمه در عصری که رویکرد شتاب زده انسان به زندگی مدرن و بهره گیری افراطی از ماشین، موجی از اضطراب و تنش های منفی را در سرتاسر جهان گسترده است به مشابه یک واحد پشتیان، التیام دهنده و اطمینان بخش وارد زندگی اجتماعی شده است و با همین اهداف در عصری که فشارهای عصبی و روانی بیش از سده های گذشته زندگی بشر را تهدید می کند. سعی دارد بهره گیری را نه به مفهوم مطلق اقتصادی آن بلکه استفاده بهینه از عمر و زندگی انسان افزایش دهد. امرزه در دنیای مدرن صنعتی بیمه و اقتصاد لازم و ملزوم یکدیگرند چرا که با پیشرفت علوم و فنون و تکنولوژی و در نتیجه پیشرفت و ترقی جامعه رفاه بیشتر جامعه با بیمه تضمین می شود. بیمه نقش حافظ سرمایه های ملی را در برابر خطرات و حوادث است. از آنجایی که بشر در مقابل بسیاری از خطرها آسیب پذیر است این خطرات را می توان به دو گروه اصلی تقسیم بندی کرد: (امیر خانی و متقی ثابت،1389،ص1577 ).
الف( خطرهای مالی
ب( خطرهای جانی )فوت، نقص عضو، از کارافتادگی(
جلوگیری از ضرر و زیان های مادی بر عهده ی شرکت های بیمه می باشد. شرکت های بیمه موسسات خدماتی
اقتصادی هستند که مبادرات به انواع خدمات بیمه ای به جامعه می نمایند. یکی از خدمات بیمه ای با اهمیت که طبق قانون اجباری نیز می باشد بیمه نامه شخص ثالث و مازادمالی است که دارندگان وسایل نقلیه موتوری موظف به خرید آن می باشند. افزایش حجم ماشین ها و در واقع افزایش جمعیت رانندگان در شرایط فعلی جامعه باعث افزایش تصادفات رانندگی شده و با توجه به وسعت کم منطقه گیلان و شرایط آب و هوایی آن و مسایل و مشکلات اجتماعی موجود در آن شرکت های بیمه را در ارائه سرویس و خدمات بیمه ای شخص ثالث و مازادمالی با مشکل مواجه نموده است. لذا با توجه به اهمیت موضوعی آن و عملکرد شرکت های بیمه ایران و آسیا در منطقه گیلان و خصوصاً شهرستان رشت و مشکلات و محدودیت های کنونی ایجاد شد. احساس می شود که مردم نسبت به شرکت های بیمه اعتماد و اطمینان خود را از دست می دهند. لذا مشکل افزایش تصادفات و ضرر و زیان مالی شرکت های بیمه در این منطقه به صورت مشکل اساسی مردم و مسئله اجتماعی در آمده که لازم است تا با انجام تحقیقات هر چند ناقص کامی در راه شناخت نقاط ضعف و برنامه ریزی آینده و دادن اطمینان به جامعه برداشته شود (حاضری و صحرا نورد،1388،ص40).
2-7-1)تاریخچه بیمه آسیا
شرکت سهامی بیمه آسیا در تیر ماه سال 1338 به منظور انجام انواع معاملات بیمه ای و عملیات بازرگانی تآسیس شد. این شرکت در همان تاریخ ذیل شماره 6795 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است. بر اساس مصوبه شورای انقلاب اسلامی و لایحه قانونی ملی شدن موسسات بیمه و موسسات اعتباری، مصوب سال 1358 شرکت سهامی بیمه آسیا از تاریخ 4/4/1358ملی اعلام شد. در اویل سال 1360 به دلیل عدم اجازه فعالیت به برخی از شرکتهای بیمه، ساختار و فعالیت های شرکت سهامی بیمه آسیا ابعادی تازه یافت. به استناد ماده دوم قانون اداره امور شرکتهای بیمه مصوب13/9/1367 مجلس شورای اسلامی و بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، اساسنامه این شرکت در جلسه مورخ 15/9/1368 به تصویب هیآت وزیران وقت رسید. این اساسنامه موجب شد تا تسهیلات مطلوبی برای کلیه فعالیت های شرکت فراهم شود.بر اساس مصوبه جدید، موضوع فعالیت شرکت بیمه آسیا عبارت است از:
انجام انواع عملیات مربوط به امور بیمه های بازرگانی در رشته بیمه های اشیاء، مسئولیت و اشخاص
قبول بیمه های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی
واگذاری بیمه های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی.( امیر خانی و متقی ثابت،1389،ص158 )
همچنین شرکت سهامی بیمه آسیا به منظور توسعه فعالیتی خود در سراسر کشور و تامین نیازهای بیمه ای هموطنان عزیز، مبادرت به تشکیل سرپرستی های یازده گانه نموده است که هر یک از آنها نیز چند شعبه را تحت پوشش دارد. در حال حاضر 11 سرپرستی، حدود 90 شعبه و اداره پرداخت خسارت و افزون بر 2000 نمایندگی حقیقی و حقوقی در بیش از 275 شهر کشور، شبکه فعالیت شرکت بیمه آسیا را تشکیل می دهند
(حاضری و صحرا نورد،1388،ص40).
بیمه آسیا ضمن برقراری و حفظ ارتباط با بازارهای معتبر بین المللی در کلیه رشته ها و زمینه های بیمه ای از فعالیت وسیعی برخوردار بوده و علاوه بر فعالیت در شته هایی از قبیل هواپیمایی و محصولات نفتی و پیکر دریایی عملاً شناورهای غول حجم فعالیت بازار داخل را در اختیار دارد(امیر خانی و متقی ثابت،1389،ص1577 ).
2-7-2)ساختار سازمانی (نمودار سازمانی) بیمه آسیا استان گیلان
شرکت سهامی بیمه آسیا استان گیلان یکی از شرکت های قدیمی و جا افتاده منطقه ی گیلان بوده و زمانی که شرکت بیمه اینگستراخ روسیه امتیاز بیمه آسیا را در منطقه گیلان برعهده داشت شرکت سهامی بیمه آسیا شعبه رشت تاسیس و شروع به فعالیت نمود و در واقع سال تاسیس آن را می توان به سال های قبل از سال 1341 نسبت داد. در حال حاضر و در آخرین تحولات سازمانی دارای چارت سازمانی زیر می باشد ( حاضری و صحرا نورد،1388،ص40).
2-7-3)وظایف بخش های اصلی در بیمه آسیا شعبه گیلان
وظایف بخش صدور: همان طوری که از نام آن پیداست وظیفه اصلی این قسمت صدور انواع بیمه های اتومبیل از قبیل بدنه اتومبیل، بیمه شخص ثالث و مازادمالی )دیه(، سرنشین، عمر و پس انداز و سرمایه گذاری بیمه باربری، بیمه حوادث انفرادی و حوادث خانواده، بیمه آتش سوزی و سیل و زلزله و طوفان و صائقه بیمه مسولیت پزشکان، بیمه های مهندسی و مقاطع کاری و تنظیم انواع قراردادهای درمانی تکمیلی با ادارات و شرکت های دیگر، بیمه دانش آموزی، دانشجویی، مهدکودک، نهضت سوادآموزی، عمر و حوادث جمعی، عمر و حوادث کارکنان دولت قرار داد بیمه نامه های سرنشینان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه و موارد دیگر می باشد ( امیر خانی و متقی ثابت،1389،ص157 ).
صدور انواع بیمه نامه ها به صورت عمده انجام می پذیرد:1- از طریق شعب 2- از طریق شبکه نمایندگی
الف: از طریق شعب: کلیه شعب بیمه آسیا در سراسر گیلان زیرنظر اداره مرکزی بیمه در رشت به فعالیت
می پردازند و می توانند نسبت به صدور و تنظیم تمام خدمات بیمه ای اقدام نمایند.
ب: از طریق نمایندگی: شبکه نمایندگی بیمه آسیا نیز در سراسر گیلان با الهام گرفتن از دستورالعمل ها و هماهنگ نموده با شعبه مرکزی خود مبادرت به صدور انواع بیمه نامه می نماید. نمایندگان مجاز به صدور بیمه نامه های دولتی و ادارات نخواهند بود و تنها به صورت خصوصی به فعالیت می پردازند. هم اکنون تعداد نمایندگان بیمه آسیا در استان گیلان به 26 نفر نماینده می رسد که در ازای دریافت کارمزد در سطح وسیعی از منطقه مبادرت به صدور انواع خدمات بیمه ای و اشاعر فرهنگ بیمه ای در جامعه می نمایند (حاضری و صحرا نورد،1388،ص40).
2-7-4)وظایف اصلی اداره خسارت,

 

برای مشاهده توضیحات فایل  پیشینه تحقیق صنعت بیمه  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت پیشینه تحقیق صنعت بیمه روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود پیشینه تحقیق صنعت بیمه

admin
Author: admin

Posted in:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *